Gülyaprak İkiz

1972 İstanbul doğumlu olan Gülyaprak İkiz, Kadıköy Kız Lisesi’ni bitirmiş, Eskişehir Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden başarı ödülü ile mezun olmuş, Bilgi Üniversitesinde Pazarlama ve Halkla İlişkiler Sertifika programını başarı ile tamamlamıştır.

İş hayatına 1990 yılında STFA Holding’te başlayan Gülyaprak, daha sonra İndex Bilgisayar’da ardından da ITT Schaub Lorenz-Meta grubunda bayi ve satış yöneticilikleri yapmıştır.

1999 ve 2002 yılları arasında İsveç’te yaşamını sürdüren Gülyaprak, Türkiye’ye dönüşünün hemen ardından erenikiz eğitim ve yönetim danışmanlığı şirketinin oluşumunda kurucu ortak olarak yer almıştır. Bu tarih itibarı ile erenikiz eğitim’in yönetim sorumluluğunu üstlenmenin yanı sıra farklı kurum ve kuruluşlarda Ölçme Değerlendirme Merkezi (Assessment Development Center) gözlemciliği yapmakta, 360 derece algı ölçümleme sistemlerinin kurulması ve uygulanmasına danışmanlık etmekte, çeşitli eğitim projelerinde eğitmenlik sorumluluğunu yürütmektedir.

Halen Yeditepe Üniversitesinde İngilizce İnsan Kaynakları Yüksek Lisans programına devam eden Gülyaprak İkiz evli ve 2 çocuk annesidir.