The Association For Talent Development çalışanların, bilgi ve becerilerini geliştirmek isteyen ve destekleyen dünya çapında profesyonel bir birliktir. Çok değerli bir projede Türkiye’nin en büyük, en başarılı bankalarından iki tanesinde bu sorulara cevap aradık.

Bizim perspektifimiz; hizmet verdiğimiz müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlayarak her konuda özel çözümler üretebilmektir. Bu düşüncenin sonucunda ortaya çıkardığımız bir çok uygulamamız sektörde öncü olmuş ve bu yaklaşım ile tamamladığımız 2 projemiz ATD ödülü ile taçlandırılmıştır.

İlk projemizde koçvari liderliğin öne çıktığı günümüz yönetim anlayışında Yapı ve Kredi Bankası ile 834 şube müdürünün koçluk becerilerini geliştirmek üzere sadece eğitimler ile sınırlı kalmayıp gölge koçluk ile şube içerisindeki gerçek görüşmelerine katılarak günlük hayatın bir parçası olmasını sağladık.

Bir diğer ödüllü projemizde de; TEB ile yönetim akademisi programını gerçekleştirdik. Kişisel beceriler üzerine odaklanan ve yoğun bir kurum içi yönetim geliştirme programı olan bu süreci; katılımcıların ihtiyaçları doğrultusunda düzenleyerek, 12 aylık bir zaman dilimi içerisinde, birbirine bağlanmış, kişisel ve grup aktiviteleri içeren bir eğitimler silsilesi dahilinde hem zamana yaydık, hem ödevler, projeler gibi kişisel gelişim aktiviteleri ile destekledik, hem de gelişimlerini başta, ortada ve sonda olmak üzere 3 kez karşılaştırmalı olarak farklı araçlarla ölçümledik.

ATD 2015 link;

https://www.td.org/insights/atd-recognizes-2015-best-award-winners