Oytun Şişman

1978 İstanbul doğumlu olan Oytun Şişman, orta ve lise öğrenimini Saint Benoit Fransız Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu.

1997 – 2004 yılları arasında; İngilizce, Fransızca ve Üniversite hazırlık konularında özel ders çalışmaları gerçekleştiren Oytun, 2005 yılında Sabancı Holding ile kurumsal hayatına başlangıç yapmıştır. OlmukSA International Paper firmasının Satış ve Pazarlama Birimleri’nde çeşitli görevler üstlenmiş, Sabancı Holding – Yetenek Havuzu’na katılmaya hak kazanarak genel müdür geliştirme programlarında yer almıştır.

2008 yılından itibaren; kariyerine, Avusturya merkezli Mondi Group’ta Kurumsal Müşteriler Müdürü olarak devam etmiş, 2011 yılında McKinsey danışmanlığında başlatılan Ticari Gelişim Proje‘sinin liderliğini üstlenerek Ticari Mükemmelik Müdürlüğü’ne atanmıştır. Bir sonraki görevi olan Tedarik Zinciri Müdürü pozisyonu akabinde, 2013 yılında Flokser Holding’de Türkiye ve Avrupa Satış Direktörü, 2014 yılında Inka Yapı’da Ticaret Müdürü olarak görev almıştır.

Kibar Holding bünyesindeki İspak Ambalaj firmasının Satış ve Pazarlama Direktörü görevine başladığı 2015 yılından itibaren; yurtiçi ve yurtdışı pazarlardaki satış & pazarlama çalışmalarına, yatırım projelerinin ticari stratejilerine, Turquality Programı katılım süreçlerine ve CRM sistem kurulumlarına liderlik etmiştir.

2005 – 2017 yılları arasında görev aldığı tüm firmalarda üstlendiği proje liderlikleri sayesinde kurum içi eğitimlerinde aktif görevler alan Oytun Şişman; 40’dan fazla ülkede deneyimlediği satış müzakereleri ile satış/pazarlama, strateji ve tedarik zinciri alanlarında farklı tecrübeler edinme imkanı bulmuştur. Tüm satış süreçleri, yönetim, ikna/müzakere ve yetenek yönetimi uzmanlık alanlarıdır.

Evli ve bir çocuk babası olan Oytun Şişman, mükemmele olan iştahı ile bilinen başarılı bir motosiklet tutkunudur.