YELDA AĞAOĞLU

1971 doğumlu olan Yelda Ağaoğlu, İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nde lisans, Leeds Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisansüstü eğitimini tamamlamıştır.

Koç Holding’te İnsan Kaynakları Uzmanı Yetiştirme Programı’nda edindiği teoriyi, turizm grubunda kullanarak kuvvetli bir altyapı ile kariyerine başlayan Yelda Ağaoğlu, Koç ve Doğuş Grubu’nun İnsan Kaynakları danışmanlık şirketlerinde görev almış, farklı şirketleri tanıma imkanı bulmuş, insan kaynaklarında sistem geliştirme çalışmalarında bulunmuş ve/veya bu çalışmalara liderlik etmiştir. Koç Grubu danışmanlık şirketinde hizmet verdiği kurumlar arasında; Tofaş, Türk Demirdöküm, Yaşar Holding varken, Doğuş Grubu’nda Garanti Bankası, Osmanlı Bankası, Körfez Bankası, Doğuş Otomotiv Grubu vardır. Kurduğu sistemler arasında Performans Sistemi, Yetkinlik Bazlı Kariyer Sistemi, İnsan Kaynakları süreçlerinin yapılandırılması, Değişim ajanlarına Proje Yönetimi danışmanlığı, Ücret ve Seviyelendirme Sistemleri bulunmaktadır.

Finansbank’ın Bilgi Teknolojileri şirketi Ibtech’te İK yöneticiliğini döneminde İnsan Kaynakları Birimini ve tüm İK sistemlerini sıfırdan kurmuştur. Ardından geçtiği Maroteknoloji’de danışman olarak çalıştığı 6 yıl boyunca LCWaikiki, Abank, Hilti ve ING şirketlerine terfi ve kariyer sistemleri konularında projeler yönetirken şirket bünyesinde İK sistemlerinin kurulması, yönetilmesi ve proje ekiplerinin oluşturularak performanslarının takibi gibi konularda çalışmıştır.

Robin Sharma’nın “Lead Without Title – Ünvansız Liderlik” programının eğitim setlerinin hazırlanması aşamasında görev almış, gelişim ve güncelleme sorumluluğunu üstlenmiştir.

Bağımsız danışmanlık yaptığı dönemde Sabancı Üniversitesi’nde “Teknosa Perakendecilik projesinin İK bacağını yönetmiş, “Koç Topluluğu Etkili Hedef Yayılımı eğitiminde eğitmen olarak görev almış, Petrol Ofisi değişim projesinin iletişim bacağını yürütmüş, Tofaş Servis müdürlerinin 360 derece, İş Kişilik Testi ve Yapılandırılmış Mülakat Yöntemleri çalışmalarında yer almıştır. Son olarak da çeşitli Assessment Center Projelerinde görev almıştır.

Kurumsal şirketlerin İnsan Kaynakları bölümlerinde 10 yıllık deneyimin ardından farklı sektör ve büyüklükteki firmalara 14 yıla varan bir süre Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi’nin farklı danışmanlık hizmeti vermiştir.

Akredite Adler koçu olan Yelda Ağaoğlu, evli ve 2 çocuk annesidir.