MELTEM SANCAR

1974 İstanbul doğumlu olan Meltem Sancar, Robert Kolej’in arkasından Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Üniversite öğrenciliği sırasında uluslararası bir öğrenci organizasyonu olan AIESEC’te 3 yıl çalışmıştır.

1997-1998 ve 2000-2001 yılları arasında Ekser Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı’nda Satış Temsilcisi olarak görev almıştır.

Meltem Sancar, 2001 yılında Londra’da IBM’de çalışmaya başlamıştır. Burada EMEA (Avrupa, Orta Doğu, Afrika) Genel Merkezinde Satış Operasyonları birimlerinde çalışarak merkeze bağlı 5 bölgenin satışlarının takip ve yönlendirilmesi görevini 3 yıl sürdürmüştür.

IBM Londra’daki görevinin arkasından, IBM America Genel Merkezinde 6 ay görev almıştır. Bu süre boyunca Türkiye’de ev ortamından, IBM New York ve çevre eyaletlerdeki “İş Ortaklarının” satışlarının yükseltilmesi projelerinde çalışmıştır.

Meltem Sancar, 2005 yılında eğitim ve yönetim danışmanlığı sektörüne geri dönmüştür. Halen kamu ve özel sektör kuruluşlarına iletişim, müşteri memnuniyeti, liderlik ve satış alanlarında eğitim danışmanı olarak hizmet vermekte, bireysel gelişim merkezi çalışmaları yürütmektedir.

Meltem Sancar evli ve 1 çocuk annesidir.