EREN İKİZ

1967 İstanbul doğumlu olan Eren İkiz, Kadıköy Anadolu Lisesi’nin ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından iş hayatına atılmış, eş zamanlı olarak lisans üstü eğitimini tamamlayarak yüksek lisans derecesi almıştır.

1989 – 1993 yılları arasında, aralarında STFA Şirketler Topluluğu ve ITT SchaubLorenzMeta’nın da olduğu çeşitli şirketlerde Bilgisayar Satış ve Destek Bölüm Yöneticiliği yapmıştır.

1994 yılında DHL Worldwide Express Türkiye Ofisi’nde PC ve Network Müdürü olarak göreve başlamış, ardından üstlendiği Stratejik Program Müdürlüğü görevi ile kariyerinde önemli bir farklılaşmayı başlatmıştır. 1998 yılında Türkiye Değişim Yönetimi Direktörlüğü görevine getirilmiş ve bu görevinde çeşitli İş Performansını Geliştirme projesine imza atmış, Türkiye’nin Avrupa-Afrika Bölgesi gelişim projeleri pilot bölgesi olmasını sağlamış, DHL’in finale kaldığı 1999 yılı Tüsiad-Kalder İş Mükemmelliği ödülü çalışmalarına katılmış, şirketin kurumsallaşma ve değişim çalışmalarına önemli katkılar sağlamıştır.

Eren İkiz 1999 yılında, 9 ülkeyi içine alan ve merkezi İsveç’te bulunan “DHL International” Kuzey Avrupa bölge ofisinde Performans Geliştirme ve Yönetim Süreçleri Bölge Müdürlüğü görevine atanmıştır. Burada grupta yer alan 9 ülkenin segmentasyon, müşteri hizmetleri, bilgi işlem, finans, insan kaynakları ve genel yönetim birimlerini de içine alan merkezileştirme çalışmalarını yürütmüş ve bunun sonucunda DHL Worldwide Express Avrupa-Afrika Bölgesi Yetenek Havuzuna seçilen 8 yöneticisinden birisi olmaya hak kazanmıştır.

2001 yılında uluslararası Viaction Business Academy‘yi başarı ile bitiren Eren İkiz, 2002 yılında Türkiye’ye geri dönerek “erenikiz eğitim ve yönetim danışmanlığı” şirketini kurmuştur Bugün aralarında bankalar, teknoloji, hizmet ve üretim şirketlerinin bulunduğu çeşitli çok uluslu ve Türk kuruluşa eğitimler vermekte ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bir dönem “Platin” dergisinde aylık olarak yazıları yayınlanan Eren İkiz, Uluslararası Koçluk Konseyi (ICC) tarafından “Master Coach” olarak akredite edilmiştir. Özellikle yöneticileri geliştirmeye yönelik akademi çalışmaları, değişim yönetimi, performans yönetim sistemleri, lider geliştirme programları ve yetenek yönetimi çalışmaları uzmanlık alanları olarak dikkat çekmektedir.

Eren İkiz evli ve 2 çocuk babasıdır.