EZGİ DEMİR

1982 Balıkesir doğumlu olan Ezgi Demir, orta ve lise öğrenimini Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 2005 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. 2014-17 yılları arasında 800 saat Gestallt Terapi ve Metod Oyunculuk eğitimlerini tamamlayan Ezgi, 2017 yılında Londra merkezli Denise Collins, Mindfulness Eğitici Eğitmenliği almış; 2018 yılında UCLA University of California, Yoğunlaştırılmış Mindfulness Pratikleri Master Programını bitirmiş ve Üsküdar Üniversitesi Neuro-marketing Yüksek Lisansı ( Tez aşaması ) yapmıştır. 2020 yılında tamamladığı uluslararası sertifikasyon ile “Art Terapi” ve “Duygusal Şifa” Uygulayıcısıdır.

2000 – 2004 yılları arasında; Ekonomi, İstatistik ve Matematik alanında üniversite özel ders çalışmaları gerçekleştiren Ezgi, 2004 yılında PhilipMorrisSA ile kurumsal hayatına başlangıç yapmıştır. Ticari pazarlama, İç Denetim, Finans ve satış alanındaki tecrübelerinden sonra Mey İçki’de sırasıyla Rakı, Votka ve Şarap kategorilerinde yöneticilik yapmıştır.

Türkiye’nin ilk şarap akademisi kuruluşunda proje liderliği yapan Ezgi, daha sonra da Türkiye’nin ilk restoran haftası konseptlerinin başlamasında öncülük etmiştir. Aynı zamanda sektöründe lider bazı şarap markalarının da pazarlama liderliğini ve yaratımını üstlenmiştir.

2010 yılından beri 3M bünyesinde Sağlık kategorisi yöneticiliği yapmaktadır. 2018’den günümüze kadar tüm Avrupa, Afrika ve Ortadoğu’dan sorumlu Dental Ürünler İş Geliştirme Müdürü ve ortodonti kategorisinin liderliğini yapmaktadır.

Ezgi, profesyonel yaşamına ek; sanat ile uğraşmaktadır. NewYork, Sicilya, Berlin, Bodrum ve İstanbul olmak üzere birçok sergi katılımı mevcuttur. Aynı zamanda 3 kişisel sergi açmıştır. 2017 yılında Berlin’de Salvador Dali’nin oğlu Roy Von Dali tarafından Avrupa’nın en iyi contemporary sanatçıları arasına katılmaya layık görülmüştür.

Atina, Budapeşte, Paris, Madrid, İstanbul, İzmir başta olmak üzere birçok ülke ve şehirde Mindfulness ile İyileştirici Sanat Terapi eğitimleri vermektedir.

Yaratıcılık, pazarlama, mindfulness, art therapy uzmanlık alanlarıdır.