AHENK DİNER ULAY

1989 yılında üniversite eğitimi için burs kazanıp gittiği İtalya’nın Perugia kentinde Edebiyat, Felsefe ve Sanat Tarihi bölümünü bitirdi. İrlanda’nın Cork Üniversitesinde yaptığı araştırma ve çalışmaları bitirdikten sonra Perugia Üniversitesinde Ekonomi ve İş İdaresi alanlarında doktorasını tamamladı.

İstanbul’a geldikten sonra profesyonel iş hayatına IBM Türk Ltd şirketinde başladı. 1998 – 2013 yılları arasında IBM’de çalıştığı 15 yıl boyunca Satış Destek, Bütünleşik Teknoloji Hizmetleri Satış ve Müşteri İlişkileri alanında yönetici kademelerinde görev aldı.

2000-2004 yılları arasında İtalya merkezli Satış Operasyonları projesinin liderliğini yaptı, projenin gelişiminde ve büyümesinde önemli rol oynadı ve üstün başarı ödüllerine layık görüldü.

2003 yılında IBM İtalya tarafından IBM Türkiye’nin bu projedeki başarısından dolayı onore edildi. Satış ve Müşteri İlişkileri alanındaki başarılarından dolayı EMEA bölgesinde (East, Middle East, Afrika) Leadership award ve GM award gibi çeşitli ödüllere layık görüldü.

2010 yılında IBM’in Kurumsal Hizmet Gücü Programı kapsamında Türkiye’den seçildi ve Brezilya’nın Sao Paolo kentinde bir Sivil Toplum Kuruluşu ile birlikte çalışarak görevini başarı ile tamamladı. Bu program, farklı ülkelerden ve iş birimlerinden gelen yüksek performans ve liderlik statüsündeki çalışanların kendi uzmanlık alanlarındaki bilgi ve deneyimlerini gelişmekte olan ülkelerde sosyal ve ekonomik kalkınma projelerinde kullandıkları bir sosyal sorumluluk projesi idi. IBM’deki sorumluluklarına ek olarak şirket bünyesinde mentorluk ve iç denetçilik görevlerini de üstlendi.

Ahenk Diner Ulay evli ve 2 çocuk annesidir