Elif Yavuz Yüksel

1979 Samsun doğumlu olan Elif Yavuz Yüksel, Samsun Atatürk Süper Lisesi’nin ardından 2001 yılında Uludağ Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans, 2004 yılında Marmara Üniversitesi Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bölümünde yüksek lisans eğitimlerini tamamlamıştır.

Yüksek Lisans Programı devam ederken; 2002 yılında Yapı Kredi Bankası’nda Ticari Portföy Yetkilisi olarak bankacılık hayatına başlamış 2005-2007 yılları arasında Garanti Bankası’nda Kobi Portföy Yöneticiliği görevinde bulunmuştur.

2007 yılında Türk Ekonomi Bankası’nda İşletme Bölge Yönetmeni ünvanı ile göreve başlayarak kariyerinde farklı bir bakış açısı kazanmış olan Elif Yavuz Yüksel 2012 yılında yine aynı bankada Şube Müdürlüğü’ne terfi etmiştir.

Şube Müdürlüğü görevi devam ederken 2015 yılında MEB Yaratıcı Drama Liderliği sertifika programını tamamlamış, 2016 yılında bu zamana kadarki mesleki birikimlerini de kullanabileceğini düşündüğü çok farklı bir kariyer yolu seçerek banka bünyesinde tam zamanlı olarak Eğitim Danışmanı göreviyle çalışmaya başlamıştır. Aynı yıl içerisinde “Nefes Teknikleri”, 2018 yılında “Profesyonel Koçluk” eğitimini ve ardından da Bahçeşehir Üniversitesi Gamification/Oyunlaştırma uzmanlık programını bitirmiştir. 2020 yılında 8 haftalık Mindfulness eğitimini, 2021 yılında Yönetici ve Kariyer Koçluğu sertifikasyon programlarını, 2022 yılında ise NLP Master Practitioner programını tamamlayan Elif Yavuz Yüksel NLP Master ünvanını kazanmıştır.

Elif Yavuz Yüksel, 2016-2023 yılları arasında Liderlik Gelişim Programlarında eğitmen ve değerlendirici olarak yer almış, Kişisel Gelişim, İletişim, Satış ve Yetkinlik Eğitimleri vermesinin yanında Şube Müdürlerine koçluk çalışmaları yapmıştır. Bunlarla birlikte bankanın çeşitli organizasyonlarında, özellikle üniversite öğrencileri için düzenlenen kariyer şenlikleri ve kadın kuruluşları için düzenlenen etkinliklerde Keynote Speaker olarak da görev alan Elif, 2023 yılının başında kariyerine erenikiz eğitim çatısı altında yönetim danışmanı eğitmen olarak devam etme kararı almıştır.

Elif Yavuz Yüksel evli ve 1 kız çocuk annesidir.